II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate No. 6156

Logo DSD

Logo IB

  • Home
  • 100 - lecie
  • Jubileuszowy spektakl pt. „My, Wy, Oni i klepsydra czasu” - wzruszająca, pełna iluminacji, śpiewu i tańca podróż w czasoprzestrzeni

Jubileuszowy spektakl pt. „My, Wy, Oni i klepsydra czasu” - wzruszająca, pełna iluminacji, śpiewu i tańca podróż w czasoprzestrzeni

Obchody Jubileuszu 100 – lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej uświetnił spektakl zaprezentowany przed szacowną publicznością 22 listopada 2019 roku w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Dzięki wspaniałej choreografii autorstwa Pani Profesor Doroty Bondar, starannie dobranym przez Panią Profesor Urszulę Rybałtowską kostiumom oraz nieocenionej pracy Pani Profesor Anety Czech, która oprócz wokalnego przygotowania aktorów i chóru, opracowania tekstów piosenek, zajęła się reżyserią, mieliśmy możliwość obejrzenia niezwykłego widowiska. Wzięło w nim udział 140 młodych artystów, utalentowanych uczniów naszej szkoły, którzy na jednej scenie zaprezentowali wokalne, taneczne i aktorskie umiejętności, przynosząc widzom artystyczną ucztę, pełną wzruszeń i refleksji.

            Ta barwna opowieść o spotkaniu w jednym czasie i miejscu, na tej samej studniówce, uczniów z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, tajemniczym Duchu Szkoły, przenikającym korytarze i zakamarki, świadku i towarzyszu kolejnych pokoleń szkolnej społeczności, i Legendarnej Księdze Listów, na chwilę zagubionej w akcji, a przecież tak bardzo cennej, przypomniała widzom, jak ważna jest ciągłość tradycji, którą niezmiennie od wielu lat kultywujemy i jednocześnie współtworzymy w naszym liceum.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie i wystawienie tego spektaklu!

Kontakt

85 65 11 416