II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate No. 6156

Logo DSD

Logo IB

Uroczysta Msza Św. z okazji 100-lecia istnienia II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Złożenie kwiatów przy nowej tablicy pamiątkowej

12 listopada 2019 roku jest dniem szczególnie ważnym dla naszej szkoły. Dyrekcja, uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w uroczystej mszy świętej sprawowanej w intencji szkoły z okazji 100 – lecia istnienia II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej.

Następnie podtrzymując wieloletnią tradycję, by oddać hołd naszej patronce i uczcić jej pamięć, 12 listopada 2019r. z okazji Święta Szkoły złożyliśmy symboliczną wiązankę czerwonych róż przy tablicy umieszczonej przed głównym wejściem do naszej szkoły.

W latach poprzednich była to tablica ufundowana w osiemdziesiątą rocznicę nadania II Gimnazjum Żeńskiemu w Białymstoku imienia Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Dziś świętujemy już setną rocznicę tego wydarzenia, dlatego mieliśmy niepowtarzalną okazję brać udział w poświęceniu nowej tablicy pamiątkowej i złożeniu kwiatów przy niej.

Pan Dyrektor Dariusz Bossowski podkreślił istotę naszej pamięci o tych, którzy zostawili swój ślad w naszej szkole, tych którzy ze szkołą Anny Sapieżanki byli związani nauką, pracą i sercem, a teraz są związani wspomnieniami.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup dr Tadeusz Wojda, ksiądz Piotr Omelczuk z Parafii św.Ducha w Białymstoku, pani Ewa Mituła, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz pani Iwona Biadasiewicz – Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców.

W imieniu całej szkolnej społeczności kwiaty złożyli: pani profesor Urszula Tylicka oraz pan profesor Michał Dobkowski, uczniów reprezentowali: Izabela Pszczółka uczennica klasy If2 oraz Jan Głębocki uczeń klasy Ia1. Ceremonia odbyła się przy akompaniamencie werbli, na których grał Jan Cylwik, uczeń klasy II H.

Uroczystość uświetniła swoim występem Emilia Mistarz, uczennica klasy Ic1, która wykonała utwór z repertuaru Czesława Niemena pt. „Obok nas”.

Wartę honorową przed tablicą pełnili harcerze - uczennice klasy VIIIa: Paulina Szutkiewicz i Zofia Sztabińska.

Kontakt

85 65 11 416