• Aktualności

Nabór na kurs języka niemieckiego – do grupy popołudniowej dla uczniów klas VII z całego miasta

Szanowny Siódmoklasisto,

masz niepowtarzalną okazję zdobycia umiejętności językowych z zakresu języka niemieckiego na wysokim poziomie i bez żadnych nakładów finansowych, ponieważ kurs w całości jest finansowany przez Urząd Miejski w Białymstoku. W II Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku już od osiemnastu lat organizowany jest kurs języka niemieckiego DSD II (Deutsches Sprachdiplom), który prowadzony jest przez naszych nauczycieli, wspomaganych przez nauczyciela z Niemiec. Egzamin DSD II jest najwyższą formą egzaminu z języka niemieckiego poza granicami Niemiec. Kurs trwa sześć lat, przez dwa lata w Szkole Podstawowej (7, 8 klasa) i cztery lata w Liceum. Kurs adresowany jest do uczniów klas siódmych z każdej białostockiej szkoły.

Międzyszkolna popołudniowa grupa DSD będzie realizowała w tygodniu 2 godziny lekcyjne języka niemieckiego (1 spotkanie w tygodniu).

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 17.30 – 19.00.

Kurs rozpocznie się od 3 października 2022 r. – zajęcia stacjonarne.

Aby zostać uczniem DSD II powinieneś do dnia 23 września 2022 r. (piątek) przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podanie ( wzór podania ) w temacie wiadomości należy wpisać „Podanie DSD”.

W przypadku, gdy zgłosi się więcej kandydatów niż miejsc w grupie dnia 29 września 2022 r. (czwartek) w godz. 15.00 – 16.30 zostanie przeprowadzony test predyspozycji językowych, kwalifikujący do grupy DSD.

Więcej o programie DSD II na stronie szkoły w zakładce Deutsches Sprachdiplom , szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz pod nr tel. 85 65 11 416.

Serdecznie zapraszamy!

Dariusz Bossowski