• Artykuły

Wakacyjny kurs językowy we Frankfurcie nad Menem

Uczniowie naszej szkoły Julia Chwatko z klasy IIc PG oraz Mateusz Konopka z klasy VIIa otrzymali tegoroczne stypendium Instytutu Goethego, które obejmowało trzytygodniowy kurs językowy w miejscowości Frankfurt nad Menem.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją naszych stypendystów!

Julia Chwatko i Mateusz Konopka:
„Swoją przygodę z językiem niemieckim rozpoczęliśmy w niedzielę 8 lipca 2018 roku lotem z Warszawy do największego portu lotniczego w Niemczech i czwartego co do wielkości w Europie, położonego w kraju związkowym Hesja w miejscowości Frankfurt nad Menem.

Już następnego dnia po przylocie ruszyliśmy z trzytygodniowym kursem językowym organizowanym przez Goethe Instytut. Wzięło w nim udział w sumie aż 70 uczestników z 13 krajów takich jak Katar, Mali, czy Kazachstan. Bogaty i interesujący program spotkania pozwolił nam na rozwijanie umiejętności językowych podczas zajęć realizowanych nie tylko w sposób konwencjonalny, ale również w formie projektów edukacyjnych. Atrakcyjność pobytu podniosło również zakwaterowanie w zadbanym i przytulnym schronisku młodzieżowym położonym w centrum miasta.

Z uwagi na fakt, że zajęcia trwały pięć godzin dziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie szesnastej zaczynała się ta „lepsza” pora dnia, w ramach której organizowane były różnorodne i bardzo ciekawe formy zajęć i zabaw. W weekendy natomiast mieliśmy okazję zwiedzić bajeczną miejscowość Heidelberg, Moguncję (niem. Mainz) - stolicę kraju związkowego Nadrenia – Palatynat oraz muzeum Hessenpark.

Jedną z możliwości spędzenia wolnego czasu było wyjście na miasto w trzyosobowych grupach. Cały pobyt zwieńczyło zdanie przez nas egzaminu językowego „Goethe – Zertifikat A2”.

Wyjazd pozwolił nam pokonać bariery językowe oraz otworzyć się na inne kultury, tak barwne i interesujące. Obóz był świetną okazją do zawiązania nowych znajomości z ludźmi z całego świata. Chociaż trzy tygodnie mogłyby wydawać się bardzo długie, minęły bardzo szybko i w doskonałej atmosferze. Poznaliśmy wielu przyjaciół i zrobiliśmy dużo zdjęć, a oto kilka z nich: "