• Artykuły
  • Olimpiada Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów 2018/2019

ŚLUBOWANIE KLAS SIÓDMYCH

W poniedziałek 17 października o godzinie 16.00. rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas siódmych, którą poprowadził pan prof. Antoni Świetlicki.

Po powitaniu zebranych wprowadzono sztandar, odśpiewano hymn narodowy, po czym głos zabrał Dyrektor szkoły, pan Dariusz Bossowski. W swoim przemówieniu odniósł się do przeszło stuletniej tradycji naszej szkoły i wyznawanych przez nią uniwersalnych wartości. Pan Dyrektor wyraził nadzieję, że wspomniane fundamentalne zasady będą dla nowych uczniów drogowskazem prowadzącym ku mądrym życiowym wyborom.

Następnie, w imieniu wychowawców i nauczycieli, głos zabrała pani prof. Agnieszka Arciszewska, która powitała siódmoklasistów, podkreśliła wagę trwającej uroczystości i życzyła uczniom klas siódmych realizacji zamierzeń i ambicji.

Po wystąpieniach rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości. Przedstawiciele obu klas siódmych w imieniu koleżanek i kolegów ślubowali, co następuje:

My, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku, zebrani na podniosłej uroczystości w obecności naszych rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów, ślubujemy:

• Nauką, zachowaniem i postawą rozsławiać dobre imię szkoły.
  • Realizować w naszym życiu uniwersalne prawdy moralne, sięgać do korzeni humanizmu, kierować się najwyższymi wartościami:
    dobrem, sprawiedliwością, uczciwością.
  • Dążyć do poszanowania wolności i prawdy.
  • Kształtować i pielęgnować nasze umiłowanie Ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej i przyczyniać się do jej rozkwitu.

Okazywać należny szacunek naszym nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom.

Po złożeniu ślubowania uczniowie klas siódmych wysłuchali słów przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 53, Stanisława Matysa z klasy 8B, który pogratulował młodszym kolegom oficjalnego przyjęcia ich w poczet uczniów.

O godzinie 17.00. rozpoczęła się nieoficjalna, ale długo oczekiwana część uroczystości, czyli otrzęsiny przygotowane dla siódmoklasistów przez uczniów klasy 8B oraz dyskoteka.

Podczas otrzęsin uczniowie klas siódmych mieli okazję wystąpić w szkolnej wersji znanych teleturniejów: w Familiadzie i w zmaganiach muzycznych: Jaka to melodia? W programie zaprezentowano również humorystyczne przerywniki w postaci reklam przygotowanych przez klasę 8B. Następnie rozegrano konkurencje drużynowe: gorące krzesła, przeciąganie liny i ludzki napis. Tę część spotkania zakończyło wręczenie nagród zwycięskim drużynom, po czym rozpoczęła się dyskoteka.

Nasi siódmoklasiści czują się już pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności!