II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate No. 6156

Logo DSD

Logo IB

Legitymacja Mobilna

mLegitymacja

mLegitymacja szkolna to bezpieczne, trudne do podrobienia narzędzie, umożliwiające weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w papierowej legitymacji.

Dokument elektroniczny – mLegitymacja szkolna ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji tradycyjnej. Za pomocą usługi mLegitymacja szkolna można:

 • potwierdzić, że jest się uczniem naszej szkoły,
 • skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po okazaniu legitymacji.

Wydanie i anulowanie mLegitymacji jest bezpłatne!

mLegitymacja - procedury:

 1. Wypełnij i dostarcz do sekretariatu szkoły Wniosek o udostępnienie aplikacji mLegitymacji. Wniosek do pobrania tutaj: Wniosek i Procedura udostępniania.
 2. Na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyślij aktualne zdjęcie biometryczne w formacie JPG lub JPEG o rozmiarze max. 5MB i wymiarach minimum 492x633 pikseli.). Informacje o zasadach prawidłowego zdjęcia do dokumentów znajdują się pod linkiem https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu
 3. Odbierz z sekretariatu szkoły jednorazowy kodu QR oraz hasło umożliwiające dostęp do usługi, dzięki któremu mLegitymacja zostanie uruchomiona na urządzeniu.
 4. Pobierz aplikację mObywatel ze sklepu Google Play, potwierdź zapoznanie się z regulaminem. W usłudze Legitymacja szkolna zeskanuj otrzymany kod QR oraz wpisz kod aktywacyjny mLegitymacji.
 5. Aby anulować mLegitymacje należy wypełnić i dostarczyć wniosek o anulowanie mLegitymacji do sekretariatu. Wniosek do pobrania tutaj: Wniosek o anulowanie mLegitymacji.
 6. mLegitymację można zweryfikować wizualnie ponieważ posiada ona takie zabezpieczenia jak hologram i animowaną flagę. Ponadto w przypadku wątpliwości, można skorzystać z ogólnodostępnej aplikację mWeryfikator, która sprawdzi autentyczność dokumentu, jak również to czy mLegitymacja nie została zastrzeżona w szkole (np. w przypadku zagubienia telefonu).

Pliki do pobrania:

 1. Wniosek o udostępnienie aplikacji mLegitymacji
 2. Informacje o publicznej aplikacji mobilnej
 3. Instrukcja obsługi mLegitymacji dla uczniów i studentów
 4. Regulamin usługi mLegitymacja w Aplikacji mObywatel
 5. Wniosek o anulowanie mLegitymacji
 6. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
 7. Bezpłatny Generator Zdjęć do Legitymacji

Kontakt

85 65 11 416