Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych

Dnia 7 października w naszej szkole przeprowadzono zawody Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. W etapie szkolnym wzięło udział 15 uczniów klas ósmych. Tegoroczne tematy dotyczyły poznawania siebie dzięki odbywanym podróżom i rozumienia natury. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesu!

W roku szkolnym 2022/23 rusza IV edycja OLiJP-SP. Lista lektur olimpijskich i zagadnienia z nimi związane są już dostępne na stronie olimpiady. W tym roku uczniowie skoncentrują się na rozważeniu literackich podróży w celu poznania świata i siebie oraz sposobu, w jaki literatura uczy rozumienia natury.

Terminarz zawodów przedstawia się następująco:

• zawody szkolne: 3-14 października, w szkołach
  • zawody okręgowe: 28 stycznia cz. pisemna, 25 lutego cz. ustna, w okręgach
  • zawody centralne: 25 marca część pisemna (realizowana w okręgach), 14-15 kwietnia, w Konstancinie-Jeziornie

Zachęcamy naszych uczniów do udziału w olimpiadzie: jak dotąd, każda edycja przynosiła Waszym kolegom sukcesy, spróbujcie zatem i Wy!

Jeszcze dziś zajrzyjcie na stronę:

Życzymy owocnej pracy i radości sportowej rywalizacji!

Koordynator olimpiady: Agata Rybarczyk