Dnia 2 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Tańca o Puchar Dyrektora II LO. W tym roku już po raz drugi spotkały się ze sobą w tanecznej rywalizacji pary, które reprezentowały: Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku, VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku, Szkołę Podstawową Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku, Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, Publiczne Gimnazjum Nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku, Publiczne Gimnazjum Nr 32 w Białymstoku i II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.

Do udziału w imprezie zgłosiło się w sumie 58 par.

Młodzi, piękni i wysportowani... tak można powiedzieć o zawodnikach, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne prezentowane w tańcach standardowych i latynoamerykańskich..

Turniej dla zawodników był sportową rywalizacją wywołującą silne emocje, które udzielały się także kibicującym. Nie zabrakło także pokazów w wykonaniu tegorocznych maturzystów oraz dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Białymstoku.

Zawodników oceniali: p. Dorota Dudenko - Kielczyk, p. Katarzyna Klim, p. Ewelina Joka, p. Karolina Stasiełuk - Gryc, p. Amanda Kruk - Gawędzka, p. Patryk Majewicz, Sędzia skrutiner- p. Izabela Słomka - Łabanowska. Muzyka - Jakub Węcławski.

Oto najlepsze pary turnieju:

Kategoria : SP + gimnazjum

I miejsce: Cyprian Małyszko – Magdalena Modzelewska – PG 14

II miejsce: Paweł Zdanowicz – Lilia Sawicka – PG 32 + SP 53

III miejsce: Jakub Potapczyk – Patrycja Kowalczuk – PG 14

Kategoria:” I rok tańca”

I miejsce: Wojciech Rogalski – Roksana Piotrowska – II LO

II miejsce: Kamil Majtas – Anna Zajkowska – II LO

III miejsce: Marcin Laskowski – Dominika Wikieł – II LO

Kategoria: „II rok tańca”

I miejsce: Piotr Chomicki – Anna Okulińska – ZSE + VII LO

II miejsce: Krzysztof Dawidowicz – Natalia Urlewicz - OSM

III miejsce: Ignacy Sułkowski – Olga Budnik – ZSE + SP 53

Kategoria: „III rok tańca”

I miejsce: Wojciech Łapiński – Kamila Kuprjanowicz - OSM

II miejsce: Sebastian Kochański – Emilia Wasilewska – II LO

III miejsce: Szymon Awruk – Martyna Sokołowska – II LO

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i do zobaczenia za rok!