• Osiągnięcia
  • 2019/20

Osiągnięcia 2019/2020

Do sukcesów osiąganych przez Uczniów grup DSD w roku szkolnym 2019/2020 należały:

1. Egzamin DSD II

W roku szkolnym 2019/2020 państwowy egzamin Deutsches Sprachdiplom B2/C1 zdało 50 uczniów (100%) z klas trzecich.

Uczniów do egzaminu przygotowywali: pani dyrektor Marta Zackiewicz-Wasilewska, pani dyrektor Sylwia Toczydłowska, pan prof. Łukasz Krawczyk oraz pan Martin Janczyk.

2. Olimpiada Języka Niemieckiego

Uczennica Agnieszka Szpakowska klasa 3b uzyskała tytuł finalisty 43. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Agnieszka jest uczennicą pani dyrektor Marty Zackiewicz-Wasilewskiej i pani dyrektor Sylwii Toczydłowskiej.

3. Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Tytuł laureata otrzymali uczniowie: Mateusz Moniuszko oraz Stanisław Hubert Skobodziński z klasy 7a, zaś tytuł finalisty: Magdalena Woronowicz (kl. 7 a) oraz Maciej Bogusz (kl. 8 a).

Uczniów przygotowywali p. prof. Monika Jaroszewicz oraz p. prof. Łukasz Krawczyk.

4. „Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südeuropa”

Uczennice Maria Koruch z klasy 2g i Lara Swierkot z klasy 1b2 awansowały do finału ogólnopolskiego konkursy „Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa”. Jesienią będą reprezentowały naszą szkołę w ogólnopolskim finale.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną debaty po raz pierwszy odbyły się online.

Do konkursu uczennice przygotował pan Łukasz Krawczyk.

5. Konkurs SCHWARZ-ROT-GOLD pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Tytuł laureata otrzymali uczniowie:

1. Skobodziński Stanisław – opiekun:p. prof. Łukasz Krawczyk

1. Zdrajkowski Mikołaj – opiekun: p. prof. Marta Sołowianowicz

2. Alifier Małgorzata - opiekun: p. prof. Monika Jaroszewicz

2. Moniuszko Mateusz - opiekun: p. prof. Monika Jaroszewicz

3. Bogusz Maciej – opiekun: p. prof. Monika Jaroszewicz

3. Malinowska Natalia – opiekun: p. prof. Łukasz Krawczyk

6.Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund”

Tytuł lauerata otrzymali: Maciej Jarocki z klasy I C1; Emilia Błaszczak i Szymon Prokopiuk z klasy I A2; Julia Swierkot, kl. I B2;Mateusz Wierciszewski, kl. I D2 oraz Paulina Klepadło z klasy II A.

Świetny wynik uzykali również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 53: Natalia Malinowska z klasy 7A oraz Małgorzata Alifier z klasy 8 A, zajmując pierwsze miejsce w województwie w swojej kategorii wiekowej.

7. Stypendium Instytutu Goethego otrzymało dwóch uczniów z klasy VIII z grupy DSD p. prof. Moniki Jaroszewicz: Krzysztof Nadulicz z kl. 8a oraz Aleksandra Trochimowicz z klasy 8b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia oraz wiele radości w dalszej nauce języka niemieckiego!