• Osiągnięcia
  • 2020/21

2020/2021

Do sukcesów osiąganych przez Uczniów grup DSD w roku szkolnym 2020/2021 należały:

1. Egzamin DSD II

W roku szkolnym 2020/2021 państwowy egzamin Deutsches Sprachdiplom B2/C1 zdało 32 uczniów z klas trzecich.

Uczniów do egzaminu przygotowywali: pani dyrektor Marta Zackiewicz-Wasilewska, pani prof. Marzena Rychter, pani prof. Marta Sołowianowicz oraz pan Martin Janczyk.

2. Olimpiada Języka Niemieckiego

Uczennica Lara Swierkot z klasy IIb2 awansowała do eliminacji ustnych etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego.

Lara jest uczennicą pani profesor Moniki Jaroszewicz.

3. Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Tytuł laureata otrzymali uczniowie: Natalia Malinowska, Stanisław Hubert Skobodziński oraz Magdalena Woronowicz, zaś tytuł finalisty: Aleksandra Głowińska oraz Amelia Gogolewska.

Uczniów przygotowywali p. prof. Monika Jaroszewicz oraz p. prof. Łukasz Krawczyk.

4. „Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südeuropa”

Uczennica Maria Koruch z klasy 3g jesienią dotarła do finału i zajęła 3. miejsce w Polsce.

Uczennica Lara Swierkot, kl. 2 b2 w czerwcowej edycji konkursu doszła do półfinałowych rozgrywek.

Do konkursu uczennice przygotował pan prof. Łukasz Krawczyk.

5. Konkurs SCHWARZ-ROT-GOLD pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Tytuł laureata otrzymali uczniowie:

1. Malinowska Natalia – opiekun: p. prof. Łukasz Krawczyk

1. Głowińska Aleksandra – opiekun: p. prof. Łukasz Krawczyk

2. Gogolewska Amelia - opiekun: p. prof. Monika Jaroszewicz

6. Ogólnopolski projekt ekologiczny:

w Ogólnopolskim Projekcie Ekologicznym w ramach projektu PASCH ,,Upcycling: aus Altem machen wir Neu” w naszej Szkole laureatami zostali: Maria Wnorowska z klasy 8a oraz Aleksander Głębocki i Igor Jurewicz z klasy 7a.

Opiekę nad Uczniami podczas realizacji projektu sprawowały: p. prof. Monika Jaroszewicz, p. prof. Barbara Kornieluk, p. prof. Marta Sołowianowicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia oraz wiele radości w dalszej nauce języka niemieckiego!