• Osiągnięcia
  • 2021/22

osiągnięcia DSD 2021/2022

Do sukcesów osiąganych przez Uczniów grup DSD w roku szkolnym 2020/2021 należały:

1. Egzamin DSD II

W roku szkolnym 2021/2022 państwowy egzamin Deutsches Sprachdiplom B2/C1 zdało 32 uczniów z klas trzecich.

Uczniów do egzaminu przygotowywali: pani prof. Monika Jaroszewicz, pani prof. Marzena Rychter, pani prof. Marta Sołowianowicz oraz pan Martin Janczyk

2. Certyfikat Fit in Deutsch

19 uczniów z klas 7 i 8 zdało certyfikat językowy Fit in Deutsch Instytutu Goethego na poziomie A1 (4 uczniów) lub A2 (15 uczniów).

Uczniów do egzaminu przygotowywali: pan prof. Monika Jaroszewicz, p. prof. Barbara Kornieluk, p. prof. Łukasz Krawczyk, p. Agnieszka Rybicka, p. prof. Agnieszka Zalewska

3. Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego ,,Sprachdoktor”

Tytuł laureata otrzymała Lara Swierkot, ucz. kl. III b2.

Lara jest uczennicą p. prof. Moniki Jaroszewicz

4. Konkurs SCHWARZ-ROT-GOLD pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Tytuł laureata otrzymała Maria Łysiuk z klasy 8a.

Uczennicę do konkursu przygotowywała p. prof. Agnieszka Zalewska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia oraz wiele radości w dalszej nauce języka niemieckiego!