Telewizja szkolna

2LOTV to szkolna telewizja uczniowska Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku. Telewizja powstała w 2009 roku, jednak wtedy głównym jej zadaniem była obsługa radiowęzła. Przez następne lata funkcje i zadania 2LOTV ulegały znaczącym zmianom. Oprócz zapewnienia uczniom muzyki na przerwach, telewizja zaczęła zajmować się fotografowaniem uroczystości szkolnych, nagrywaniem comiesięcznych materiałów „2LOTV NEWS” (2014/2015) oraz uwiecznianiem uczniów na corocznych zdjęciach klasowych. Telewizja zajmuje się także częścią techniczną związaną z organizacją wydarzeń szkolnych odbywających się przez cały rok. 2LOTV jest także aktywne na mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, gdzie promuje swoje produkcje oraz relacjonuje codzienne życie szkoły. Jedynym z głównych celów 2LOTV jest zapewnienie wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom jak i osobom związanym ze szkołą w inny sposób bezproblemowego dostępu do informacji o dziejących się w niej wydarzeniach.

Zachęcamy do obejrzenia materiału telewizji szkolnej o programie IB zrealizowanego wraz z uczniami naszej szkoły.

Zapraszamy do obserwowania telewizji szkolnej:

Newsy majowe

Wiadomości  - odcinek pierwszy:

Wiadomości - odcinek drugi: