Góry, ach te góry…

W dniach 4 - 8 czerwca 2018 roku grupa młodych zwolenników wspinaczki górskiej z II LO wyjechała na pięciodniową wycieczkę turystyczną w Tatry. 4 czerwca wczesnym rankiem, niemal o świcie, 43 uczniów z klas II A, II B, II C i II D oraz opiekunowie: panie profesor J. Jaroszuk, E. Grochowska oraz E. Korzeniecka wyjechali w stronę Zakopanego. Podróż minęła szybko i w miłej atmosferze. Około 14.00 byliśmy już na miejscu. Od razu ruszyliśmy na Gubałówkę, żeby mieć później jeszcze chwilę na buszowanie po straganach na Krupówkach. Do punktu zakwaterowania dotarliśmy ok. 18.00. W urokliwie położonym pensjonacie „Orle Gniazdo” była nasza baza. Tu jedliśmy główne posiłki oraz nocowaliśmy. Stąd tez codzienne po śniadaniu, czyli ok. 8.00, maszerowaliśmy zdobywać górskie szlaki i podziwiać uroki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wracaliśmy dopiero na kolację. Z dnia na dzień trasa stawała się coraz bardziej wymagająca, czyli trudniejsza. Pierwszego dnia „odwiedziliśmy” Dolinę Kościeliską, drugiego Dolinę Pięciu Stawów, a trzeciego udało nam się wspiąć na Kasprowy Wierch. Piątek 8 czerwca podczas powrotu do domu zajrzeliśmy jeszcze do starego grodu Kraka. Cały czas towarzyszyła nam cudowna pogodna i świetny humor. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Opiekunowie wycieczki