Anglia w "pigułce"

W dn.22-27 maja 2106 r młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w długo oczekiwanej wyprawie do Anglii. Pani prof. Dagna Michałowska przygotowania do wycieczki rozpoczęła już we wrześniu. Na liście "szczęśliwców" znalazło się 53 uczniów.

Wyspa powitała nas deszczową pogodą, ale już przez kolejne dni słońce towarzyszyło nam na niebie, a promienny uśmiech gościł na twarzach.

Anglia z całą pewnością słynie z barwnej historii, pięknej architektury i malowniczych krajobrazów, o czym przekonaliśmy się zwiedzając w Canterbury  i Salisbury  - piękne, gotyckie katedry,

Windsorze - siedzibę rodziny królewskiej, która od ponad 900 lat daje schronienie i ochronę władcom Anglii,

w Oxfordzie - jeden z najstarszych i najbardziej szanowanych ośrodków akademickich na świecie,

Najwięcej atrakcji czekało na nas w Londynie. Podziwialiśmy piękno miasta pływając statkiem po Tamizie i oglądając panoramę metropolii z wysokości London Eye. Oprócz tego zwiedziliśmy: British Muzeum, National Gallery, National Portrait, Tower of London,  zobaczyliśmy m.in. Buckingham Palace, najsłynniejszą wieżę zegarową na świecie, czyli Big Ben.

Pomimo wielu godzin spędzonych w autokarze uczniowie już wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych wyprawach organizowanych przez p. prof. Dagnę Michałowską.

Opiekunowie grupy ( p. Dagna Michałowska, p. Elżbieta Korzeniecka, p. Urszula Stasiewicz, p. Elżbieta Kackieło, p. Michał Dobkowski) serdecznie dziękują wszystkim uczniom za wzorowe!!!! zachowanie podczas całej wycieczki do Anglii.