Wycieczka do Paryża 2016

O tym, że "nie ma to jak Paryż" mogło się przekonać 53 uczniów z naszej szkoły, którzy wzięli udział w październikowej wycieczce zorganizowanej przez p.prof. Dagnę Michałowską.

Naszą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania przepięknej Brugii (Belgia) -" Wielkiej Damy Flandryjskich Miast". Ogromne wrażenie wywarła na nas wizyta w Bazylice Świętej Krwi, w której przechowywana jest jedna z najcenniejszych relikwii-ampułka z krwią Chrystusa, a także rejs łodzią po kanałach brugijskich. Tu też posmakowaliśmy pysznych, belgijskich czekoladek.

W środę 5 .10 byliśmy już w Paryżu. Stolica Francji powitała nas piękną pogodą, dzięki temu mieliśmy doskonałą widoczność na  panoramę miasta z tarasu widokowego na wieży  Eiffela. O 20.00 mogliśmy z kolei podziwiać pięknie oświetlony Paryż, płynąc statkiem po Sekwanie. Dwa dni, które spędziliśmy na zwiedzaniu metropolii pozwoliły nam zobaczyć m.in. : Luwr, Bazylikę Sacre-Coeur, rozsławioną przez Viktora Hugo Katedrę Notre Dame de Paris, Łuk Triumfalny - upamiętniający sukcesy napoleońskiej Wielkiej Armii, kościół Les Invalides - miejsce pochówku Napoleona Bonaparte.

Niezapomniane wrażenie dostarczyły nam wizyty w dwóch parkach rozrywki - Parku Disneyland i  Parku Asterix. Tutaj wszyscy uczestnicy wycieczki (nie wyłączając opiekunów) poczuli, że znów są dziećmi.

W Disneylandzie spotkaliśmy Myszkę Mickey (obowiązkowa fotografia) i innych bohaterów znanych nam z bajek Disneya. Natomiast w Parku Asterixa - jednego z najczęściej odwiedzanych parków rozrywki w Europie, czekały na nas takie atrakcje jak: pędzący z prędkością 90 km/h, nurkujący w wodzie rollercoaster Oziris, wybudowana z drewna, jedna z największych górskich kolejek na świecie Le Tonnerre de Zeus, wspaniały rollercoaster Goudurix - którego 7 pętli zapiera dech w piersiach, pokaz tresury delfinów i lwów morskich w Teatrze Posejdona. Wszystkie atrakcje w parkach rozrywki były dla nas dostępne aż do ich zamknięcia i dostarczyły potężnej dawki adrenaliny.

Należy też dodać, że wiele godzin spędzonych w autokarze, wspólne zwiedzanie, zabawy w parkach rozrywki, przyczyniły się  do nawiązania nowych znajomości, a nawet przyjaźni wśród młodzieży licealnej i gimnazjalnej uczestniczącej w wycieczce.

Opiekunowie: p. Dagna Michałowska, p. Elżbieta Korzeniecka, p. Elżbieta Kackieło, p. Dorota Kierman i 53 uczniów.