II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate No. 6156

Logo DSD

Logo IB

Projekt - cele i założenia

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Białymstoku w okresie od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2018 r. będzie realizowany projekt w ramach akcji KA1 „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej”  pod tytułem „Podnoszenie Kompetencji Językowych i Metodycznych Kadry Pedagogicznej” współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ o numerze 2016-1-PL01-KA101-023819.

erasmus logo

 PROJEKT – cele i założenia

Projekt jest odpowiedzią na plan strategiczny rozwoju placówki, którego główne założenia to wdrażanie innowacji, nawiązywanie i poszerzanie kontaktów międzynarodowych, nieustanne podnoszenie umiejętności językowych i kluczowych kompetencji zawodowych przez kadrę pedagogiczną w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu kształcenia i podniesienia jakości pracy placówki, wzmocnienia europejskiego wymiaru i charakteru naszej placówki.
W związku z tym głównym celem wspomnianego projektu jest podniesienie jakości i efektywności pracy placówki. Wiąże się to nie tylko z poznaniem nowych metod i narzędzi pracy, ale również z wdrażaniem na zajęciach lekcyjnych rozwiązań zaobserwowanych za granicą. Kolejne założenia to poszerzenie horyzontów światopoglądowych, lepsze zrozumienie różnorodności społecznej i kulturowej, oraz rozwój przynależności do wspólnoty europejskiej.
W ramach projektu w dwutygodniowych szkoleniach w Wielkiej Brytanii wezmą udział nauczyciele języka angielskiego oraz nauczyciele innych przedmiotów uczący dwujęzycznie. W sumie w ciągu dwóch lat zostanie przeszkolonych 12 nauczycieli.
Wszyscy nauczyciele, którzy wezmą udział w szkoleniach będą mieli możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych i kompetencji językowych, poznania słownictwa specjalistycznego, wzbogacenia warsztatu metodycznego, poznania nowatorskich i skutecznych form i metod pracy. Dowiedzą się również jak wykorzystywać zasoby internetowe i osiągnięcia najnowszej techniki w swojej pracy, jak rozpoznawać style uczenia się i dostosowywać do potrzeb uczniów. Szkolenia za granicą to szansa, aby wymienić się doświadczeniem, wiedzą i przykładami dobrych praktyk z pedagogami z całego świata. Po szkoleniu zgodnie z założeniami programu Erasmus + uczestnicy mobilności podzielą się zdobytą wiedzą z innymi.
Kolejnym etapem projektu jest stworzenie przez kadrę pedagogiczną bazy materiałów edukacyjnych, które dzięki wykorzystaniu multimediów, innowacyjnych metod i form pracy uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne jednocześnie zapewniając wysoką skuteczność nauczania. Ponadto, wypracowana zostanie terminologia i materiały edukacyjne niezbędne na poszczególnych przedmiotach nauczanych dwujęzycznie.
Po ukończeniu szkoleń uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające ich udział w zagranicznym szkoleniu, oraz Europass Mobility zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w trakcie szkolenia w innym kraju.

Kontakt

85 65 11 416