Udział w szkoleniach

Po serii spotkań przygotowawczych w lipcu, omówieniu m. in. Planu Rozwoju Strategicznego Placówki, kwestii bezpieczeństwa za granicą w czasie trwania mobilności,  przygotowania kulturowego, kwestii formalnych i promocji, tematyki szkoleń - wyjeżdżamy:

Sześcioosobowy zespół  nauczycieli, w dniach 31.07.2016 – 13.08.2016 wziął udział w kursach metodyczno – językowych lub językowych w miejscowości Canterbury, w Wielkiej Brytanii, organizowanych przez Pilgrims Teacher Training Courses  ( www.pilgrims.co.uk ).
Pilgrims Teacher Training  jest instytucją specjalizującą się w kursach i szkoleniach, zarówno językowych jak i metodycznych dla nauczycieli. PTT oferuje szeroki zakres szkoleń prowadzonych przez doświadczoną, międzynarodową  i wysoko wykwalifikowaną kadrę, m. in.  wykładowców uniwersyteckich oraz autorów książek.
Sama miejscowość, Canterbury posiada bogatą tradycję i odgrywa  istotną rolę w dziedzictwie kulturowym Wielkiej Brytanii.

Głównymi celami szkoleń było podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w zakresie metodyki, kompetencji językowych, poznanie nowych efektywnych form i metod pracy z uczniami, sposoby motywowania oraz wprowadzania nowoczesnych technologii na zajęciach lekcyjnych.

Uczestnicy mobilności zagranicznych odbyli szkolenia na pięciu różnych kursach, co stanowi wartość dodaną projektu jaką jest dzielenie się doświadczeniem i wiedzą w grupach międzynarodowych. Ponadto, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach popołudniowych i wieczornych mogli poszerzyć swoje zainteresowania,  wiedzę na temat innych obszarów metodyki, bądź poznać prawdziwe przyczyny Brexitu, pogłębić wiedzę historyczno-kulturalną.

Zajęcia odbywały się w gościnnych murach University of Kent a wszyscy uczestnicy kursów mieszkali na kampusie położonym na wzgórzach wznoszących się na obrzeżach miasta wśród zieleni poprzecinanej ścieżkami rowerowymi:

Udział w kursach niewątpliwie wpłynie pozytywnie na sposób planowania zajęć, wykorzystanie nowatorskich metod i form nauczania, oraz wpłynie na częstsze wykorzystanie technologii ICT i EduTech na zajęciach  lekcyjnych.