• Artykuły

Uroczysta gala XXI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019

W Rankingu 2019 zostały przeanalizowane wyniki 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników (bez szkół dla dorosłych).

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019:

• sukcesy w olimpiadach 30%
  • matura – przedmioty obowiązkowe 25%
  • matura – przedmioty dodatkowe 45%

W XXI  Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 nasze liceum uplasowało się na I miejscu w woj.podlaskim i na 31.miejscu w Polsce. To ogromny sukces Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.

10 stycznia 2019 r. w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbyła się gala wręczenia pamiątkowych dyplomów.

Na uroczystości naszą szkołę reprezentowali: Pan Dyrektor Dariusz Bossowski, nauczyciele -  p. Anna Czerniakiewicz, p. Elżbieta Kackieło, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Grzegorz Dzieniszewski z kl. 2a i Piotr Jakubowicz z kl.2g, laureaci i finaliści olimpiad - Zuzanna Biesiada z kl.2b, Rafał Wierciński z kl.2f, Maria Wróblewska z kl.3c, Michał Gerasimiuk z kl.3h,  a także Sapieżanka i Sapieha II LO  - Joanna Polińska z kl. 2a i Michał Twarowski z kl.2a.