Budżet Obywatelski 2023 r.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Absolwenci, Uczniowie oraz Sympatycy II LO, miło nam poinformować, że w tym roku zakwalifikowano do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Białystok 2023 r. 2 nasze projekty.

Zakwalifikowane projekty:

O 001 „Zdrowy i sportowy Antoniuk” – Projekt zakłada modernizację sufitu sali gimnastycznej, zakup łazika schodowego, remont i wyposażenie sali fitness oraz wymianę okien w sali fitness.

O 146 „Zaczytane i zrelaksowane osiedle” – Projekt zakłada remont wewnątrz czytelni i biblioteki, połączenie czytelni z biblioteką poprzez unowocześnienie wnętrz, zakup stanowisk komputerowych oraz przekształcenie czytelni w nowoczesną strefę relaksu.

Realizacja tych zadań wpłynie znacząco zarówno na rozwój naszej szkoły, jak też naszego miasta. Liczymy na Wasze głosy.

Chcielibyśmy również polecić Państwa uwadze dwa projekty z zaprzyjaźninych placówek oświatowych:

O 058 „Bezpieczna zabawa to nasza wspólna sprawa” – Projekt zakłada modernizację istniejącego placu zabaw, tj. demontaż zniszczonych urządzeń, zakup i montaż nowych wraz z małą architekturą przy Przedszkolu Samorządowym nr 31.

O 091 „EpiGloger SP 12 - Podróż przez świat zmysłów” – Projekt zakłada utworzenie ścieżki edukacyjno-ekologicznej, która będzie doskonałą formą nauki i eksperymentowania poprzez aktywną zabawę na świeżym powietrzu. przy Szkole Podstawowej nr 12.

Głosowanie odbędzie się między 3 a 17 października 2022 r. Jedna osoba może zagłosować maksymalnie na cztery projekty z dowolnej kategorii. Mieszkańcy mogą oddawać głosy w wersji papierowej lub przez internet. Wypełnioną kartę do głosowania będzie można oddać w następujących miejscach:

• Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1,

• Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,

• Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3,

• w mobilnym punkcie konsultacyjnym (rozkład będzie dostępny w październiku).

Spotkać nas będzie można między 3 a 17 października 2022 r. na Rynku Kościuszki, gdzie będziemy prezentować nasze projekty.

Zapraszamy Was serdecznie!  Będziemy czekać ze słodkościami :)

Do zobaczenia !

Społeczność ZSO 2