• Artykuły

Ślubowanie klas pierwszych LO

W czwartek 13 października 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To szczególne święto w naszym liceum, bowiem kolejny rocznik wkroczył w mury II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.

To doniosłe wydarzenie zostało poprzedzone wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie do pierwszoklasistów zwrócił się Pan Dyrektor Dariusz Bossowski:

„Słowa przysięgi, które za chwilę wypowiecie mają dużą moc. Życze Wam abyście wypełnili swoje przyrzeczenia. To pomoże wam stać się dobrymi i mądrymi ludźmi a także wesprze w chwilach, kiedy pojawią się trudności i niepewność.”

Po wysłuchaniu przemówienia Pana Dyrektora, przedstawiciele klas pierwszych: Michał Karpiuk - 1a, Zuzanna Górska - 1b, Filip Włodkowski - 1c, Wiktoria Szlaga - 1d, Leon Pilcicki - 1e, Amelia Gabrylewska - 1f, Weronika Kryś i Antoni Giergiel - 1g, złożyli w imieniu swoim i swoich kolegów uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Treść roty odczytała pani profesor Urszula Orpik – wychowawczyni klasy I D.

Młodszym koleżankom i kolegom, którzy oficjalnie stali się częścią szkolnej społeczności życzenia złożyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Martyna Szumowska.

W imieniu wychowawców klas pierwszych głos zabrała pani profesor Alicja Potocka.

Uroczysty charakter wydarzenia podkreślił występ Marii Piekarskiej, która wykonała utwór The Light in Piazza

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego, niezapomnianych chwil i radości z każdego dnia spędzonego w murach szkoły, która już od ponad stu lat wychowuje kolejne pokolenia młodych Polaków.