Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/brzozowska/IrlandiaBP oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Kolejne sukcesy uczniów II LO i naszego Klubu Debat podczas turnieju debat BP w Irlandii

Nasza uczennica Alicja Owdziej znalazła się w ćwierćfinale kategorii Open prestiżowego turnieju debat University College Dublin Intervarsity (UCD IV). Alicja debatująca w parze z Gabrielą Lis (University of Edinburgh) rzutem na taśmę awansowała jako najmłodszy uczestnik i jedna z sześciu nieanglojęzycznych debatantek do ćwierćfinału po pięciu rundach zażartej walki. W trakcie ćwierćfinału i całego turnieju, Alicja rywalizowała ze studentami z Oxfordu, Cambridge, LSE, King’s College, Trinity College i innych znanych uczelni Europy.

Zwycięzcami turnieju została drużyna reprezentująca Uniwerystet w Tel Avivie, ubiegłoroczni Mistrzowie Europy w kategori English as a Second Language. Obok zwycięzców oraz drużyny z Amsterdamu, Alicja i Gabriela były jedyną parą rywalizującą w najbardziej prestiżowej kategorii Open.

Alicja została ponadto drugim najlepszym mówcą turnieju w kategorii Novice (osób, które zaczęły debatować na poziomie uniwersyteckim w ciągu ostatnich 12 miesięcy). Trzecim najlepszym mówcą został Przemysław Stolarski, który debatował w parze z Alexem Deamem (University of Birmingham), a do przejścia do ćwierćfinału zabrakło mu zaledwie kilku indywidualnych punktów mówcy (speaker points).

Ponadto, dzień wcześniej - Alicja Owdziej i Przemysław Stolarski wspólnie debatowali w turnieju debat UCD Novice IV, gdzie po trzech rundach zajęli pierwsze miejsce i dostali się do finału wydarzenia jako jedyna nieanglojęzyczna para. Przemek został najlepszym mówcą turnieju, a Alicji przypadło trzecie miejsce.

A jak było do tej pory?

Pierwsze tygodnie roku szkolnego to duże sukcesy uczniów naszej szkoły działających w Klubie Debat w Białymstoku. A wszystko zaczęło się jeszcze w sierpniu.

W ostatnim tygodniu sierpnia, uczniowie II LO zorganizowali pierwszą w historii Polski letnią szkołę debaty, na którą przyjechali trenerzy oraz studenci z Warszawy, Poznania, Krakowa, Rzeszowa, Lublina, Przemyśla, Gdańska, Wrocławia, Katowic i, oczywiście, Białegostoku. Co warte nadmienienia, uczestniczyli w niej również polscy studenci z renomowanych zagranicznych uniwersytetów (m.in Cambridge University) oraz trenerzy z międzynarodowym dorobkiem - wielokrotni Mistrzowie Polski oraz Finalista Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu (Chennai, Indie 2015). Szkoła, która okazała się wielkim sukcesem organizacyjnym została zwieńczona również sukcesem sportowym. Ostatniego dnia odbył się turniej, w którym Alicja Owdziej zdobyła tytuł Najlepszego Mówcy Turnieju, a Przemysław Stolarski w parze z Filipem Tokarskim z Warszawy wygrali turniej.

Zaraz po tym odbył się turniej Szkoła Debatuje organizowany w naszej szkole, gdzie po raz kolejny zebraliśmy laury - Alicja Owdziej  w parze z Filipem Tokarskim znalazła się w finale. Nie minął tydzień i… znów mamy sukcesy. Tym razem na największym po Mistrzostwach Polski turnieju w Polsce, do finału udało się wejść Julii Dziatkowskiej debatującej w parze z Anną Dobrowolską! Dziewczyny skończyły rundy eliminacyjne w pierwszej piątce, a następnie z półfinału dostały się do finału, gdzie ulegli parze reprezentującej Klub Debat Uniwersytetu Warszawskiego.

Cieszymy się, że nasi uczniowie odnoszą ogólnopolskie i międzynarodowe sukcesy, rywalizując na równi z najlepszymi studentami na świecie.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane debatami i dołączeniem do naszego prężnie działającego zespołu na kolejne zajęcia  już w ten czwartek.

{gallery}galerie/brzozowska/IrlandiaBP/{/gallery}