Zawody matematyczne „Nàboj”

W piątek 7 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowych zawodach matematycznych „Nàboj” w Warszawie. Zawody odbywały się jednocześnie w trzynastu miejscach na świecie:  w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Pradze, Opawie, Bratysławie, Koszycach, Pasawie, Linzu, Budapeszcie, Veszprém i Edynburgu.

Są to zawody drużynowe. W ciągu 120 minut pięcioosobowe zespoły starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. W Warszawie do każdej kategorii przystąpiło po 30 zespołów. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny, dwie w kategorii Juniorów i jedna w kategorii Seniorów.

Drużyna Seniorów w składzie Jacek Jakimiuk, Aleksandra Kondrat, Dariusz Klimowicz, Artur Malesza i Damian Werpachowski odniosła duży sukces i zajęła V miejsce w Warszawie, 14 w Polsce i 24 w świecie rozwiązując 32 zadania, natomiast X i XI miejsce w Warszawie zajęły dwie drużyny Juniorów reprezentowane przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 32 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Podczas zawodów uczniowie bardzo dobrze się bawili, zdobyli nowe doświadczenia oraz mogli się sprawdzić i porównać z innymi uczniami, którzy fascynują się matematyką.