Podlaska Olimpiada Wiedzy Biologicznej

Z ogromną przyjemnością mogę poinformować,  że w tegorocznej edycji POWB drużyna z Naszego Liceum pod opieką p. Gryczkowskiej i p. Dudy, okazała się bezkonkurencyjna. Z dziesięciu startujących osób do ścisłego finału dostało się 6 naszych uczennic.
Trzy z nich uzyskały tytuły laureata, a trzy tytuły finalisty. Cała szóstka tym samym, zapewniła sobie preferencyjne warunki przyjęcia na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (100pkt z Biologii), oraz Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Gdyby zdecydowały się studiować na tym ostatnim, to od pierwszego roku studiów mają zapewnione stypendia naukowe, jak zapewniała pani Dziekan, o znacznej wartości.

Nasza szóstka w finale stanowiła najliczniejszą drużynę, gromiąc uczniów z najlepszych liceów Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Grajewa, Skierniewic. Poza tym uczestniczki zdobyły wyróżnienia dla najmłodszych uczestniczek (dwie dziewczyny to uczennice 1 klasy) oraz najlepszej prezentacji swojej pracy.

Skład drużyny to:
Joanna Kirmuć - 2e
Adrianna Niedzielska - 2i
Aleksandra Kamianowska - 1e
Paulina Rawdziwon - 2e
Patrycja Bilmin 2e (dzień wcześniej Patrycja zdobyła tytuł Laureatki Olimpiady Języka Polskiego)
Natalia Jaroszuk 1e

Dziewczyny, powinnyście być z siebie dumne!
Norbert Duda