Nasi Uczniowie zdobyli certyfikaty Deutsches Sprachdiplom C1!

Z przyjemnością informuję, że Alexander Autzen, Michał Bodzan, Anna Bożuk, Adam Dubowski, Monika Gierejko, Natalia Hapunik, Krystian Kozak, Aleksandra Kurowska, Agata Kwiatkowska, Aleksandra Niczyporuk, Magdalena Babik, Jakub Osek, Magdalena Pająk, Jakub Perłowski, Vanessa Poskrobko, Wiktoria Ryżewska, Judyta Sieredzińska, Maciej Smółko, Alicja Szczurzewska, Julia Szydlik, Grzegorz Torbicz, Krzysztof Wyszyński, Łukasz Zalewski zdali egzamin państwowy i uzyskali certyfikat Deutsches Sprachdiplom.

Serdecznie gratuluję Uczniom i Nauczycielom uzyskania doskonałych wyników!

Deutsches Sprachdiplom odpowiada poziomowi C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jest to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami Niemiec. Egzamin spełnia wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich.

Znaczna część absolwentów programu DSD planuje podjąć studia w Niemczech. Uzyskany przez nich certyfikat Deutsches Sprachdiplom zwalnia ich z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

Wręczenie certyfikatów Deutsches Sprachdiplom odbędzie się podczas uroczystości planowanej na 17 maja 2017r. w Warszawie. Absolwenci programu DSD otrzymają dyplomy z rąk Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy oraz Ambasadora Niemiec w Polsce Pana Rolfa Nikela.

Dariusz Bossowski