• Bieżące informacje

I miejsce uczniów II LO w konkursie prawniczym „SPRZECIW” na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II

Konkurs prawniczy „Sprzeciw!”, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce, pozwalającą uczniom wcielić się w rolę uczestników procesu: stron, profesjonalnych pełnomocników i świadków. Podczas symulacji procesowych, rozgrywających się w specjalnie zaadaptowanych salach, uczniowie mają niepowtarzalną okazję, by zaprezentować wiedzę na temat przepisów prawa, wykazać się sztuką argumentacji i szybkością reakcji – tym, co cechuje każdego dobrego prawnika.

Każdy krok podjęty przez poszczególne strony jest surowo oceniany przez składy sędziowskie. W ławach zasiadają m.in. adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, mediatorzy i wykładowcy uniwersyteccy. Ocenie podlega zarówno merytoryczność wypowiedzi, jak i zachowanie na sali sądowej, w tym umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Uczniowie II LO w Białymstoku zajęli I miejsce w tegorocznej edycji konkursu „SPRZECIW”, otrzymali atrakcyjne, wartościowe nagrody rzeczowe oraz możliwość uczestnictwa w warsztatach w renomowanych kancelariach, także międzynarodowych.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Dariusz Bossowski