Pani mgr Joanna Jaroszuk, pani mgr Grażyna Czarnecka - współpraca z Politechniką Warszawską i Politechniką Białostocką

wrzesień 2018

Dzień Popularyzacji Matematyki na Politechnice Warszawskiej

13 września 2018 roku w Warszawie na Politechnice Warszawskiej odbył się IV Dzień Popularyzacji Matematyki i kolejny raz młodzież z II LO uczestniczyła w tej imprezie. Uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych wykładach, konkurach, warsztatach i pokazach. Zajęcia prowadzili wykładowcy polskich uczelni, wybitni profesorowie i pasjonaci nauk ścisłych, a także autorzy książek o tematyce związanej z matematyką. Uczestniczyli między innymi w wykładzie doktora hab. Marka Kordosa, zajmującego się geometrią oraz historią matematyki, profesora Michała Szurka – autora wielu książek związanych z matematyką oraz pracownika UW czy doktora Zdzisława Pogody – matematyka, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkali się z kolegami i koleżankami z innych szkół, nawiązali nowe znajomości, poznali Politechnikę Warszawską, która w przyszłości może stać się uczelnią, na której będą studiować. Z szerokiej oferty zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie i usłyszeć wiele nowych i ciekawych informacji. W przerwach między wykładami można było zapoznać się z ofertami wydawnictw, zakupić zbiory zadań, gry czy łamigłówki, obejrzeć wystawy albo pograć w gry planszowe.