Pani Zuzanna Kopeć - współpraca z Instytutem Neofilologii Uniwersytetu w Białymstoku

„Francja na słodko”. Wykład pani Edyty Sacharewicz

W piątek 16 listopada 2018 r. na lekcji języka francuskiego w klasie 2 cd gościła w naszej szkole pani mgr Edyta Sacharewicz z Instytutu Neofilologii Uniwersytetu w Białymstoku z wykładem „Francja na słodko. Kilka ciekawostek o francuskich deserach”. W czasie interaktywnych zajęć uczniowie klas drugich mieli możliwość poznania najbardziej znanych słodkości znad Sekwany, takich jak piękna Helena, zakonnica, studnia miłości, Paryż-Brest oraz wiele innych. Pani Edyta wyjaśniła skąd pochodzi ich zaskakująca nazwa, z jakiego ciasta są przygotowywane i z jakiej okazji spożywane, a nawet gdzie najlepiej je kupić. Na koniec zachęciła słuchaczy do wykorzystania zdobytej na lekcji wiedzy i upieczenia najprostszego deseru w domu. (ZK)