Pani Bożena Idźkowska – współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku

Studiuj na UMB”

Sobotnie przedpołudnie 24 listopada 2018r. uczniowie klas medycznych spędzili na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku uczestnicząc w zajęciach w ramach programu „Studiuj na UMB”.

Młodzież została przywitana przez prodziekana prof. dr hab. Adriana Chabowskiego, który prezentując atuty prestiżowej białostockiej uczelni zachęcił do studiowania w przepięknych wnętrzach Pałacu Branickich.

Na kolejnej praktycznej części spotkania przyszli medycy na kilka godzin wcielili się w rolę lekarza chirurga ucząc się szycia chirurgicznego pod nadzorem studentów medycyny IFMSA oraz w rolę ratownika medycznego biorąc udział w symulowanej akcji ratunkowej w najnowocześniejszym w Polsce Centrum Symulacji Medycznej. W tymże centrum w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii licealiści wykonywali proste czynności lekarza stomatologa posługując się prawdziwym sprzętem dentystycznym. Oprócz zajęć praktycznych odbyły się również zajęcia teoretyczne w Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka połączone z pokazem różnych preparatów anatomicznych.

Zajęcia, które miały na celu zachęcenie uczniów do podjęcia w przyszłości edukacji na Uniwersytecie Medycznym z pewnością doskonale spełniły swoją funkcję.