Wykład dr hab. Pawła Brzęka z Instytutu Biologii UwB. Naukowiec

Majowy poniedziałkowy poranek klasy medyczne zaczęły nietypowo. Zamiast normalnej lekcji uczniowie wzięli udział w wykładzie dr hab. Pawła Brzęka z Instytutu Biologii UwB. Naukowiec, który odwiedził szkołę, zajmuje się na co dzień badaniami z dziedziny ekologii, a więc oddziaływania organizmu na środowisko jak i środowiska na organizm (a nie ochroną przyrody jak sądzi wielu laików).

Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wykładu dotyczącego Alternatywnych strategii reprodukcyjnych spotykanych w świecie zwierząt. Była to okazja do tego, żeby między innymi, dowiedzieć się czym jest dobór krewniaczy, czy dostosowanie inkluzywne, które tłumaczą zachowania inne niż wychowywanie własnego potomstwa.

Norbert Duda