Wykład i spacer szklakiem rodu Branickich

Dnia 1 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 2b, 2c, 2f, 2g, 2e i 3f II LO uczestniczący w wymianie z Francją wysłuchali wraz ze swoimi korespondentami wykładu w języku francuskim pani dr Małgorzaty Zawadzkiej na temat "Pałac Branickich i całe założenie parkowe z perspektywy historyczno-sztucznej". Zajęcia te były teoretycznym wprowadzeniem do zwiedzania najbardziej znanych miejsc Białegostoku: Pałacu Branickich, Pałacyku Gościnnego, kościoła Farnego, klasztoru Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Zbrojowni, dawnej Austerii i Ratusza, które z kolei, podając różne ciekawostki, poprowadziła pani dr Iwona Kulesza - Woroniecka. Obie panie są pracownikami naukowymi Uniwersytetu w Białymstoku (ZK).