PRZYGOTOWANIE DO OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Jak co roku uczniowie przygotowujący się do Olimpiady Literatury i Języka Polskiego mieli okazję czerpać inspiracje bezpośrednio od nauczycieli akademickich. 5 października 2019 r. o godz. 10:00 w auli Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się szkolenie pt. Od literatury staropolskiej do pisarzy paryskiej "Kultury" - tematy olimpijskich prac przygotowawczych w interpretacjach jurorów.

Po ogólnym omówieniu tematów uczniowie mogli zadawać pytania, a następnie korzystali z indywidualnych konsultacji z ekspertami z Instytutu Filologii Polskiej. Rad udzielali młodzieży prof. dr hab. Elżbieta Konończuk, dr Marcin Lul, , dr hab. Jolanta Sztachelska oraz dr Elżbieta Jurkowska.