Pani Bożena Idźkowska – współpraca z Instytutem Chemii Uniwersytetu w Białymstoku

Wzorem lat ubiegłych nasze liceum nawiązało współpracę z wydziałem Chemii Uniwersytetu w Białymstoku w ramach programu “Wykłady u Chemików”.
Edukację chemiczną zainaugurował wykład dr Aliny Dubis “ Zastosowanie metod chemicznych w badaniach falsyfikatów dzieł sztuki” w dniu 15 listopada 2019r.
Uczniowie klas medycznych Id2 I II b poznali wiarygodne i rzetelne metody wykorzystywane do wykrywania fałszywych dzieł malarskich : analiza składu chemicznego farb oraz podłoża, a także metody spektroskopowe tj. fotografie w podczerwieni, ultrafiolecie, rentgen oraz grafologię.

Po wykładzie licealiści zwiedzili Muzeum Przyrodnicze oraz niektóre laboratoria wyposażone w najnowszy sprzęt laboratoryjny zapoznając się z metodyką pracy doświadczalnej pracowników naukowych oraz studentów, co z pewnością zachęci wielu z nich do studiowania na tym wydziale po ukończeniu liceum.