Współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku

W dniu 16.11.2019 młodzież klas 1 medycznych odwiedziła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Tam na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim w ramach VII edycji akcji  Studiuj na UMB odbył się wykład Prorektora ds. Kształcenia, prof. dr hab. Adriana Chabowskiego pt. Fizjologia uczenia się.
W Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka licealiści próbowali rozpoznać różne preparaty anatomiczne.  Następnie przyszli medycy wzięli udział w praktycznych zajęciach. Mieli również okazję uczyć się podstaw szycia chirurgicznego pod okiem studentów medycyny, a w najnowocześniejszym w Polsce Centrum Symulacji Medycznej młodzież  miała okazję zobaczyć, jak przyszli lekarze doskonalą swoją wiedzę i umiejętności podczas symulowanych akcji ratunkowych. W Zakładzie Propedeutyki Stomatologii, posługując się sprzętem stomatologicznym, uczniowie zapoznali się z czynnościami, jakie wykonuje lekarz dentysta.
Zajęcia na prestiżowej białostockiej uczelni z pewnością zachęciły uczniów do studiowania na UMB.
Nauczyciele chemii