Współpraca z Zakładem Języka Francuskiego Uniwersytetu w Białymstoku

W dniu 15 stycznia 2020, z okazji Dnia Języków Obcych, w naszej szkole gościli pracownicy Zakładu Języka Francuskiego Uniwersytetu w Białymstoku.
Pierwsze zajęcia poprowadziła pani mgr Edyta Sacharewicz, która zaprosiła nas do świata francuskojęzycznych komisów, przypominając m. in. Asteriksa, Lucky Lucke’a, Smerfy, Tintina czy Ptysia i Billa. Opowiadanie historii tych superbohaterów za pomocą obrazów, dymek i wyrazów dźwiękonaśladowczych stało się doskonałą okazją do zabawy w rysowanie własnych postaci i wymyślaniu ich historii.
Kolejne zajęcia miały zupełnie inny charakter. Pani dr Małgorzata Kamecka, za pomocą pięknych zdjęć i wielu zaskakujących ciekawostek, pokazała uczniom klas pierwszych Paryż, którego jeszcze nie znamy, a który warto zwiedzić przy okazji pierwszej czy kolejnej wizyty w stolicy Francji. Spacerując wirtualnie po Paryżu, odwiedziliśmy katakumby oraz zabytkowe stacje metra, poszliśmy szlakiem rekordów architektonicznych i dawnego południka zerowego, zajrzeliśmy też do ogrodów, nie tylko ozdobnych, ale i warzywnych. Oba spotkania stały się dla nas zachętą do kolejnych podróży po Francji w czasie i przestrzeni.