Pani mgr Urszula Tylicka - współpraca z Uniwersytetem w Bialymstoku

Naukowe Inspiracje - marzec 2017

9 marca 2017 r. uczniowie klasy I H w ramach programu Naukowe Inspiracje, wzięli udział w Dniu Kulturoznawczym zorganizowanym przez Międzywydziałowy Instytut Kulturoznawstwa i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku.

Impreza rozpoczęła się od wykładu dr Wojciecha Siwaka pt. „Immersja czyli zanurzeni w wirtualu”. Prowadzący w niezmiernie interesujący sposób wprowadził młodzież w tematykę nowych medialnych technologii, które tworzą wyimaginowaną, wirtualną rzeczywistość oraz zwrócił szczególną uwagę na ich społeczne, psychologiczne i kulturowe konsekwencje.

Następną atrakcją imprezy był Wielki Quiz Kulturoznawczy dotyczący nowych mediów oraz kultury naszego regionu. Nasi uczniowie wykazali się sporą wiedzą i zdobyli liczne nagrody niespodzianki oraz pamiątkowe dyplomy.

Kolejną propozycją pracowników kulturoznawstwa skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych były zajęcia warsztatowe prowadzone w grupach według zainteresowań uczniów: teatralne, filmowe oraz kultury DIY, czyli prac wykonanych z materiałów wtórnych.

Spotkanie zakończyło się wykładem przeznaczonym dla miłośników kultury fantasy, literatury oraz kina o apokaliptycznym wydźwięku przygotowanym i przeprowadzonym przez dr Karolinę Wierel pt.” Światy post- apo”.