Pani mgr Małgorzata Błoszyńska, pani mgr Teresa Skrodzka - współpraca z Uniwersytetem w Białymstoku

GEOWEEK
W dniach 24.04-28.04.2017 odbyła się wycieczka klasy If w Góry Świętokrzyskie. Nadrzędnym celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy geograficznej. W trakcie wycieczki grupa oglądała gołoborza, skamieniałości, wąwozy lessowe, doliny, liczne okazy skał i minerałów. Uczniowie przeszli pasmem Łysogór, zwiedzili Kazimierz Dolny, Sandomierz, Krzemionki Opatowskie, Bałtów, Chęciny i Ujazd.
W ramach współpracy z Uniwersytetem im. Jana Kochanowskiego w Kielcach uczestnicy wyjazdu wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Geografa. Odwiedzili m.in. Geopark. Mieli okazję szlifować skały, oglądać skamieniałości i minerały pod mikroskopem. Zwiedzili wystawę poświęconą dziejom Ziemi. W czasie wizyty na uniwersytecie mogli modelować rzeźbę terenu w ciekawie skonstruowanej piaskownicy. Wysłuchali również wykładów na temat walorów Ponidzia oraz życia na wieloletniej zmarzlinie w Jakucji.