Pani mgr Bożena Idźkowska - współpraca z Wydziałem Chemii Uniwersytetu w Białymstoku

Inspiracje Naukowe na Politechnice Gdańskiej

W dniach 8-11 września 2016r Weronika Straszecka i Tomasz Suprun z klasy medycznej IIi wzięli udział w Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików, które odbyło się na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej. Na Forum uczniowie zaprezentowali prace badawcze pt.” Inteligentne ciecze, czyli ferrofluidy” oraz „Chemiluminescencja z udziałem polifenoli zawartych w herbacie”, które oparte były na doświadczeniach wykonanych w szkolnym laboratorium pod opieką prof. Bożeny Idźkowskiej.

Niezwykle ekscytującym przeżyciem dla licealistów było znalezienie się w gronie najzdolniejszych młodych chemików  z całej Polski, możliwość dzielenia się z nimi wiadomościami i doświadczeniem w zakresie wiedzy chemicznej, ciekawymi okryciami i nowinkami ze świata nauki.

W ramach Forum uczniowie uczestniczyli również w różnorodnych zajęciach laboratoryjnych i interesujących wykładach pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej.

Prace Weroniki i Tomka zostały umieszczone w pracowni chemicznej.  Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z ich treścią.