Współpraca z Politechniką Białostocką i Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku - pani Hanna Babińska

PAŹDZIERNIK 2015

W dniach 16-17 października 2015 r. uczniowie klasy III F wzięli udział w drugiej edycji Wschodniego Forum e-Biznesu EastBiz  zorganizowanego na  Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym w Białymstoku.  Podczas tych dwóch dni eventu specjaliści z branży e-commerce podzielili się unikalną i niedostępną na co dzień wiedzą, przedstawili wiele ciekawych case’ów o tym, jak z sukcesem prowadzić swój e-biznes. Uczniowie klasy i profilu menadżerskim mieli okazję dowiedzieć się o możliwościach kształcenia i rozwoju zawodowego.

LISTOPAD 2015

W dniu 25 listopada 2015r.uczniowie klas II B oraz II F odwiedzili Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej.  Podczas wizyty mogli wysłuchać wykładu  dr inz. Romualda Ziółkowskiego  na temat zarządzania turystyka a mgr inż. Krzysztof Połubiński przedstawił szeroka ofertę edukacyjna wydziału. Następnie uczniowie zwiedzili laboratorium 114 Kb , gdzie dr inż. Arkadiusz  Łukjaniuk  pokazał drukarki 3D. Młodzież miała okazję obserwować druk  i poznać szczegóły pracy drukarek.  Na koniec uczniowie otrzymali drobne upominki wydrukowane przez te drukarki.

Grudzień 2015

Uczniowie II LO gościli na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej

Kolejny raz uczniowie klas o profilu matematyczno- fizycznym złożyli wizytę na Politechnice Białostockiej. W dniu 15 grudnia  uczniowie klas II a, II b i II c mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną WE PB  oraz zwiedzić laboratoria. Mieli również możliwość rozmowy z wykładowcami i studentami . Następnie odbyło się spotkanie na auli z władzami wydziału, absolwentami oraz potencjalnymi pracodawcami. Przedstawiciele firm Plum i Elektrum zachęcali uczniów do studiowania kierunków technicznych pokazując szeroką ofertę miejsc pracy.

W ramach podpisanej współpracy z Politechnika Białostocką uczniowie odwiedzą jeszcze w bieżącym roku szkolnym pozostałe wydziały .

STYCZEŃ 2016

Wizyta u producenta samochodowych systemów LPG/CNG

Uczniowie klasy II B LO 19 stycznia 2016r. odwiedzili firmę AC SA, która jest potencjalnym  pracodawcą przyszłych inżynierów i techników. Uczniowie zwiedzili hala produkcyjne oraz laboratorium.

AC SA jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Na polskim rynku motoryzacyjnym AC SA działa od ponad 27 lat, zatrudnia ponad 500 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju. Jak wskazują szacunki spółki, AC SA posiada ponad 50% udział w rynku polskim.

LUTY 2016

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej

Uczniowie klas drugich A, B i C mieli możliwość uczestniczenia  w zajęciach laboratoryjnych na WBiIŚ. Zajęcia zostały zorganizowane przez pracowników naukowych Katedry Ciepłownictwa, Katedry Geoinformacji  i Gospodarki Przestrzennej. oraz Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska.  Uczniowie dokonywali analizy jakości wody rzecznej, identyfikowali skały i minerał oraz przeszli krótki kurs wprowadzająco-poznawczy z Gis-ów.