Współpraca z Uniwersytetem w Białymstoku - pani Małgorzata Dubrawska

LISTOPAD 2015

Wykład „Sztuka interpretacji (ars interpretandi)” na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku

6.11.2015 r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z klas humanistycznych 1g, 2g i 3g uczestniczyli w wykładzie Pani dr hab. Elżbiety Konończuk prof. UwB z Zakładu Teorii i Antropologii Literatury na temat „Sztuka interpretacji (ars interpretandi)”.

Spotkanie uświadomiło uczniom, jak ważna jest rola odbiorcy i interpretacji w trwaniu dzieła sztuki w tradycji. Teksty kultury z różnych epok zaprezentowane w trakcie wykładu uzmysłowiły szerokie możliwości odczytywania i rozumienia jednego dzieła ( „Tors Apollina” ) przez twórców wybranych okresów ( Norwid, Rilke, Szymborska).

Spotkanie zapoczątkowało współpracę naszej szkoły z Wydziałem Filologicznym UwB. Kolejne elementy cyklu będą dotyczyły m. in. kwestii kultury języka.

Zachęcamy do udziału również uczniów z innych klas.