Współpraca z Uniwersytetem w Białymstoku - pani Agnieszka Bołtuć

Wykład dr Krzysztofa Szerszenia z Uniwersytetu w Białymstoku

21.12.2015 r. gościliśmy w naszej szkole pracownika Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku, dr Krzysztofa Szerszenia. Uczniowie klasy 3h, którzy realizują przedmiot Computer Science na poziomie HL mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat Podstaw programowania grafiki 3D. Dzięki zajęciom młodzież miała możliwość usłyszenia o technikach takich jak: OpenGL,  DirectX czy Java3D. Uczniowie dostali także możliwość własnoręcznego wykonania prostych scen 3D z wyborem oświetlenia i innych parametrów. Zdobyta wiedza i umiejętności będą pomocne w trakcie matur, gdzie jedna z prac uczniów dotyczy animacji komputerowej.