Pani Hanna Babińska - Współpraca z Politechniką Białostocką

W dniu 28 lutego 2018r. uczniowie klas 3e i 3i uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Uczniowie zajmowali się identyfikacją soli różnymi metodami.

Zajęcia były bardzo ciekawe, można było sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w praktyce.

Uczniowie klasy 2b zostali zaproszeniu w dniu 8 marca 2018r. na Wydział Mechaniczny na zajęcia laboratoryjne. Zajęcia odbywały się w dwóch laboratoriach: Laboratorium pomiarów współrzędnościowych gdzie zajęcia prowadziła dr inż. Małgorzata Poniatowska oraz Laboratorium metod doświadczalnych w mechanice gdzie prowadzącym był mgr inż. Wojciech Grodzki.

Uczniowie zwiedzili również halę maszyn i obrabiarek. Mieli też możliwość rozmowy ze studentami Inżynierii Biomedycznej.

W ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Białostocką w dniu 13 grudnia 2017 r. młodzież II LO uczestniczyła w wykładzie. Wykład prowadził p. dr Szczepan Piszczatowski a tematem wykładu była Inżynieria Biomedyczna.

Młodzież podczas wykładu dowiedziała się czym zajmuje się ta dziedzina nauki, jakie problemy rozwiązuje. Wykład był interesujący, bogata ilustrowany i pełen ciekawostek technicznych.

Wykład miał na celu zainspirować młodzież do wyboru kierunku dalszego kształcenia.