Pani Urszula Tylicka współpraca z MIĘDZYWADZIAŁOWYM INSTYTUTEM KULTUROZNAWSTWA I SZTUKI UwB

Naukowe Inspiracje – listopad 2017 r.

DZIEŃ KULTUROZNAWCZY W MIĘDZYWADZIAŁOWYM INSTYTUCIE KULTUROZNAWSTWA I SZTUKI UwB

16 listopada 2017 r. uczniowie klasy I d w ramach programu „Naukowe Inspiracje”, wzięli udział w Dniu Kulturoznawczym po raz drugi zorganizowanym przez Międzywydziałowy Instytut Kulturoznawstwa i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku.

Impreza rozpoczęła się od wykładu dr Wojciecha Siwaka pt. „Wirtualna rzeczywistość – faza 2.0 czyli medium jutra”. Prelegent opowiadał w nim o immersji, czyli zanurzeniu zmysłowym jakie oferują urządzenia VR, o tym w jaki sposób medium te opanowuje różne dziedziny życia - od rozrywki, przez  architekturę, handel, sztukę i medycynę po edukację. Prowadzący w niezmiernie interesujący sposób wprowadził młodzież w tematykę nowych medialnych technologii, które tworzą wyimaginowaną, wirtualną rzeczywistość oraz zwrócił szczególną uwagę na ich społeczne, psychologiczne i kulturowe konsekwencje.

Następną atrakcją imprezy był Wielki Quiz Kulturoznawczy dotyczący nowych mediów oraz kultury naszego regionu. Nasi uczniowie wykazali się sporą wiedzą i zdobyli liczne nagrody - niespodzianki oraz pamiątkowe dyplomy.

W ramach imprezy odbyły się też warsztaty: arteterapii, filmowy, emisji głosu, na temat cyfrowej produkcji muzyki, pisania haiku.

Ostatnim punktem Dnia Kulturoznawczego był wykład  prof. Alicji  Kisielewskiej na temat „Uniwersyteckiego savoir vivre". Profesor opowiedziała przyszłym studentom, jak się zachowywać na uczelni, czego unikać i kto jest kim w akademickim społeczeństwie.