Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna interdyscyplinarna inicjatywa edukacyjna o zasięgu ogólnopolskim, której celem jest popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu. Szczególny nacisk położony jest na rozwijanie umiejętności sytuowania dzieł z dorobku kultury polskiej w stosownych kontekstach. Olimpiada w nie mniejszym stopniu koncentruje się na różnych aspektach komunikacji społecznej, głównie w zakresie oddziaływania za pomocą języka i obrazu. W trakcie Olimpiady uczniowie będą wyrabiać i udoskonalać techniki tworzenia przekazu językowego i wizualnego oraz konstruowania czytelnej narracji przekazu. Przygotowując się do zmagań konkursowych uczniowie znacząco poszerzą swoją wiedzę z zakresu kinematografii polskiej i obcej.

Olimpiada składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, zawodów okręgowych oraz zawodów centralnych.

Temat przewodni VI edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej j to „Kino a inne sztuki”.

Harmonogram

11 października-9 listopada 2021 r. – rejestracja Komisji Szkolnych i Uczestników

18 listopada 2021 r., godz. 11:00 – I etap Olimpiady (test online organizowany w szkołach)

10 stycznia 2022 r. do godz. 12:00 – II etap Olimpiady (termin dostarczenia autorskiej pracy projektowej wykonywanej przez uczestnika w domu)

12 stycznia 2022 r., godzina (do wyboru przez uczestnika) 10:00 lub 18:00 – próba techniczna II etapu Olimpiady

14 stycznia 2022 r., godz. 10:00 – II etap Olimpiady (test online) 25-26 marca 2022 r. – III etap Olimpiady (etap centralny w Warszawie)

Chęć udziału w Olimpiadzie należy zgłosićkoordynatorowi olimpiady – pani Ewie Muszkatel do 5 listopada 2021 r.

Więcej informacji na stronie: