Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej odbywać się będzie pod hasłem W świecie rosnącej inflacji. Wymiar mikro- i makroekonomiczny.
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej ma charakter trzystopniowy. Dla zawodów I i II stopnia (szkolnych i okręgowych) przewidziana jest forma pisemna. Natomiast zawody III stopnia (centralne) przeprowadzone zostaną zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej.
Zawody I stopnia (szkolne) odbędą się w szkołach na terenie całego kraju 9 listopada 2022 r. Kolejny etap zawodów - II stopnia (okręgowy) - odbędzie się 13 stycznia 2023 r. w 17 komitetach okręgowych powołanych przy oddziałach Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w największych miastach Polski. Zawody III stopnia (centralne) odbędą się 24 i 31 kwietnia 2023 r. w Warszawie.
Szczegółowe informacje na temat bieżącej edycji OWE, w tym źródeł literaturowych, zamieszczone zostały w Informatorze o XXXVI Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Wersję elektroniczną można pobrać ze strony internetowej Olimpiady, która znajduje się pod adresem: owe.pte.pl zakładka Bieżąca edycja
Zgłoszenia do etapu szkolnego należy przesłać przez Librus do 10 października 2022r. do szkolnego koordynatora OWE - p. Ewy Magrel.