Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Temat tegorocznej olimpiady to:

„Współczesny monastycyzm prawosławny w Polsce”

Olimpiada posiada akredytację Ministra Edukacji Narodowej (rozporządzenie MENiS z dnia 29.01.2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad – Dz. U. Nr 13, poz. 125). Organizatorem olimpiady jest Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku.

Olimpiada przeprowadzona zostanie w trzech etapach:

I ETAP – szkolny – odbędzie się 14 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku przy ul. św. Mikołaja 5

Eliminacje I stopnia (szkolne) będą miały formę pisemną. Uczestnicy napiszą pracę na jeden z trzech zaproponowanych tematów.

II ETAP – okręgowy – odbędzie się 8 lutego 2023 r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku, ul. Św. Mikołaja 5.

Eliminacje II stopnia (okręgowe) przeprowadzone zostaną w formie testu.

III ETAP – centralny – odbędzie się 9-10 marca .2023 r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku, ul. Św. Mikołaja 5.

Eliminacje III stopnia (centralne) składać się będą z dwóch części: pisemnego testu i ustnej wypowiedzi.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14.X.2022

Lista zagadnień tematycznych i literatura przedmiotu zostały opublikowane na stronie Katedry Teologii Prawosławnej UwB www.prawoslawie.uwb.edu.pl

koordynator Magdalena Łaszczuk