Olimpiada Matematyczna

Terminarz 74 OM (rok szkolny 2022/2023)

Zawody I stopnia:

I seria: 1 września – 17 października 2022

II seria: 30 września – 7 listopada 2022

III seria: 28 października – 30 listopada 2022

Zawody II stopnia: 10 – 11 lutego 2023

Finał: 29 – 30 marca 2023

Jak wygląda Olimpiada Matematyczna?

Zawody Olimpiady są trójstopniowe:

Zawody stopnia I (wstępne)

polegają na samodzielnym rozwiązywaniu zadań w domu. Zadania te są w trzech seriach po cztery; rozwiązania zadań z kolejnych serii należy wysłać listem poleconym do odpowiedniego Komitetu Okręgowego w ustalonym terminie. Przed wysłaniem rozwiązań zadań z I serii należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej Olimpiady. Do wysyłanych rozwiązań zadań I etapu należy obowiązkowo dołączyć podpisany formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Treści zadań, formularz zgody oraz więcej szczegółowych informacji o zawodach znajdują się na stronie Olimpiady Matematycznej: https://om.mimuw.edu.pl/

Do zakwalifikowania się do zawodów drugiego stopnia nie jest konieczne rozwiązanie wszystkich zadań pierwszego stopnia.

Zawody stopnia II (okręgowe)

odbywają się w jednakowym dla wszystkich uczestników czasie, w miejscach ustalonych przez Komitety Okręgowe. Zawody stopnia drugiego są dwudniowe. Każdego dnia uczestnicy rozwiązują trzy zadania w czasie 300 minut w warunkach kontrolowanej samodzielności.

Zawody stopnia III (Finał)

Co daje Olimpiada?

Uczestnicy finału dostaną:

a) maksymalną ocenę z matury z matematyki;

b) prawo wstępu na wiele wyższych uczelni zgodnie z decyzjami ich senatów.

Zgłoszenia lub ewentualne pytania uczniowie mogą kierować do swoich nauczycieli matematyki lub koordynatora Olimpiady Matematycznej p. Mirosława Pryszczepko.