Gdzie słyszysz śpiew,
tam wstąp, tam dobre serce mają.
Źli ludzie, wierzaj mi,
ci nigdy nie śpiewają.

– J.W. Goethe

Miniony weekend przyniósł wiele emocji dla Dziewcząt i Dyrygenta chóru ZSO2.
W dniu 19.11.2017 chór uczestniczył w XXXVII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

JURY W SKŁADZIE:

1. Krystyna Stańczak-Pałyga
  2. prof. Dariusz Dyczewski
  3. prof. Przemysław Pałka
  4. prof. Janusz Stanecki – przewodniczący
  5. Marian Wiśniewski – sekretarz

Nagrodziło chór SREBRNYM KAMERTONEM.

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella to nie tylko największy, ale i najbardziej renomowany konkurs chóralny adresowany do dzieci i młodzieży. W tym roku w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział ponad sześciuset młodych chórzystów z całej Polski, m.in. Nowego Sącza, Ostrołęki, Lublina, Gniewu czy Białegostoku.
Klimat bydgoskiego „święta pieśni” jest niepowtarzalny, zarówno dla jego uczestników jak i dla widzów. Spotkania te są okazją do wielu wzruszeń, obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie, poznania osób, z którymi można dzielić swoją pasję - muzykę. Młodzi uczestnicy mówią, że udział w Konkursie Chórów a Cappella to nie tylko walka o nagrody, ale także uczestniczenie w ważnym dla nich wydarzeniu, na które pracują przez cały rok. To także nawiązywanie nowych przyjaźni i doskonała atmosfera.
Koncerty w ramach Konkursu Chórów odbywają się w Filharmonii Pomorskiej.

„Czy prowadzenie chóru daje satysfakcję? Tak. A nawet dodaje skrzydeł i sprawia, że przez inny pryzmat patrzysz na świat. Dziękuję moim dziewczynkom, za to że pomimo różnych przeciwności losu są i tworzą ze mną piękną muzykę. Dziś osiągnęłyśmy wielki sukces uwieńczenie naszej pracy. Dziękuję za ogromny wysiłek, zarwane lekcje, zaangażowanie, łzy szczęścia i uczucia. Jestem z Was dumna moje Serduszka!! AR. Dyrygent.”