Julia Kuzyka uczennica klasy II h laureatką 8. Konkursu Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory w Warszawie. Konkurs odbywał się w dniach 9-10 grudnia 2017 r., a zakończył się koncertem laureatów w Piwnicy Na Wójtowskiej. Jury w składzie: Krystyna Tkacz, Andrzej Ozga i Marek Bartkowicz przyznało Julii II miejsce oraz nagrodę w wysokości 2500 zł. Artystce towarzyszył przy fortepianie znakomity muzyk jazzowy Piotr Sawicki w Warszawy.

Konkurs organizowany po raz ósmy przez Staromiejski Dom Kultury w Warszawie ma formę otwartego konkursu na prezentację piosenek o wysokich walorach literackich, wywodzących się z najlepszych tradycji polskiej sceny kabaretowej. Zadaniem uczestników jest dokonanie interpretacji trzech piosenek kabaretowych, a jedna z nich musi zawierać tekst autorstwa Jeremiego Przybory. W konkursie co roku uczestniczą wokaliści, aktorzy, studenci, adepci teatrów.

Julia Kuzyka była najmłodszą wokalistką wśród 10. finalistów konkursu, zachwyciła jury i publiczność odnosząc ogromny sukces.

Gratulujemy Julii!