W dniach 7-9 kwietnia 2017 r. Julia Kuzyka z kl. I h reprezentowała Białystok podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy i XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej REFLEKTOR 2017 w Koszalinie. Do finałów konkursów zakwalifikowała się na podstawie nagrań. W Bydgoszczy komisja pod przewodnictwem Adrianny Biedrzyńskiej przyznała Julii I miejsce, natomiast w Koszalinie jury, na czele którego stanął Krzysztof Tyniec przyznało Julii wyróżnienie. Nasza licealistka jako laureatka wzięła udział w koncercie live w radiu Koszalin i w koncercie galowym w Teatrze Adria w Bydgoszczy.

2 kwietnia 2017 r. odbyły się eliminacje miejskie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury po wysłuchaniu wykonawców postanowiło w kategorii poezji śpiewanej wyróżnić Julię, a w kategorii recytatorów młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przyznać naszej uczennicy III nagrodę i zakwalifikować do eliminacji wojewódzkich.

28 marca 2017 r. Julia Kuzyka wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej Pamięci Jacka Kaczmarskiego w Puławach i zdobyła Główną Nagrodę.

23 marca 2017 r. miała miejsce VIII Edycja Konkursu „My z Podlasia” w ZSG w Białymstoku. Julia wyśpiewała na nim I miejsce.

Gratulujemy Julii!