Festiwal Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL

Dnia 27 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL odbywającym się pod patronatem Pierwszej Damy RP Pani  Agaty Dudy. Konkurs miał miejsce w auli Wyższej Szkoły Manedżerskiej w Warszawie. Konkurencja była ogromna, do eliminacji zgłosiło się około 100 szkół.Motywem przewodnim festiwalu była piosenka o matce. Nasze gimnazjum reprezentował duet: Zofia Geresz- solistka oraz Wojciech Wasilewski akompaniator (gitara) , który przedstawił utwór Christiny Stuermer "Mama".  Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 26 maja w Warszawie. Czekamy w napięciu na wyniki oraz trzymamy kciuki!

Organizatorzy konkursu na terenie szkoły:

Barbara Kornieluk

Marzena Rychter